poniedziałek, 6 sierpnia 2012

Czego To Ludzie Nie Wymyślą, Czyli Stemple Zamiast Zdjęć


Czy istnieją jakieś granice ludzkiej pomysłowości, wyobraźni? Przyglądając się coraz to nowym osiągnięciom technicznym wygląda na to, że nie. Przykładem może być pomysłowy gadżet jakim jest stempel cyfrowy.

Przywykliśmy już do tego, że współczesne stemple przybierają bardzo różne: formy, kształty a nawet wielkości. W punktach usługowych czy produkcyjnych, można bez trudu znaleźć dziś mini-stemple, mieszczące się w każdej teczce
a nawet kieszeni. Mamy też do swojej dyspozycji eko-pieczątki a nawet stemple niebrudzące. Jednakże pieczątka cyfrowa to zupełna rewolucja!
Prekursorką tego wynalazku jest Jinhee Kim – specjalistka od technologicznej obróbki fotografii cyfrowej. Jej pomysł to: sprytne połączenie tradycyjnego stempla z aparatem cyfrowym. Gadżet o jakim mowa ma postać tradycyjnego klasycznego stempla, z tą jednak różnicą, że jego matryca to nie nasze dane czy logo firmowe, a zdjęcie, które właśnie wykonaliśmy. Dzięki temu robiąc zdjęcia, możemy się przy okazji dobrze bawić. Aparat-stempel uwzględnia przy tym: rozmiar, typ a także kolor zdjęcia. Dzięki temu pieczątka, którą pozostawimy na papierze staje się jeszcze bardziej wyrazista.

Gadżet ten zmienia z pewnością nie tylko wymiar fotografii cyfrowej. Można go bowiem wykorzystać również jako element dekoracyjny nanosząc wybrany sfotografowany przez siebiemotyw na przykład na ścianę lub zdobiąc szafkę.
Chociaż wynalazek powstał już jakiś czas temu (2010 r.), w Polsce nadal cicho o jego istnieniu. Ale kto wie…
Źródło: Czego to ludzie nie wymyślą, czyli stemple zamiast zdjęć - artnetia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz